Na webu se objevují první nové alternativní firmware od fanoušků, mnohem lepší než original přeplácaný systém.

Když už máte „Custom rom“ může dojít k prvnímu problému, jak ji nahrát do mobilu? Níže je odkaz na program Odin přímo pro Samsung Galaxy 551 a další odkaz na stažení příručky (anglicky, ten kdo neumí i podle obrázků pozná co a jak).

1. Download režim – Před flashnutim musí být telefon v „Download“ režimu, do něj se dostanete takto – vypnete mobil a poté ho zapnete s podržením „Q“ klávesy („Q“ + „Power button“) poté připojíte k PC. Že jste správně v download režimu zjistíte tím, že na displeji svítí žlutý obrázek s nápisem „Downloading…“.

2. Odin - Zapnete aplikaci Odin, načtete Vámi vybranou/staženou rom do kolonky PDA (formát bude např. PDA.tar.md5) nebo pokud je rom v jednom souboru (koncovka .tar.md5) stačí zaškrtnout One Package a načíst do poslední kolonky (Select Integrate Package – Check One Package Option), dále načtete OPS soubor (ostatní kolonky nechte prázdné) a stisknete START.

3. Restart - Telefon se po úspěšném flashnutí restartuje a naběhne již s novým systémem.

Před celým flashováním doporučuji udělat KOMPLETNÍ zálohu! Flashnutím můžete přijít o záruku!

V případě, že máte nějaké otázky – pište prosím do komentářů. Budu tento příspěvěk průběžně aktualizovat.

Odin – DOWNLOAD

OPS soubor pro Galaxy 551 – DOWNLOAD

Příručka – DOWNLOAD

Otázky a odpovědi

Kde seženu custom rom o které se mluví v tomto návodu? – Na našem webu v sekci Root & Custom Rom.

Jak dlouho trvá přehrání nové rom? – Max. kolem 5 minut pokud jde vše v pořádku.

Jak dostanu do telefonu původní originální rom? – Přes program od Samsung -> Kies. Nebo si stáhněte rom z webu samfirmware.com a nainstalujte podle návodu přes program Odin.

Root & Custom Rom